Tipy na vtipné darčeky

Zásady darovania vtipných darčekov

Chcete dať obdarovávaniu „trošku šťavy“? Chcete, aby sa Váš blízky počas svojho sviatku trošku pobavil? Alebo sa len chystáte na poriadnu párty s kamarátmi a chcete priniesť čosi originálne? Tak to je ideálna príležitosť na vtipné darčeky! Avšak zábavné a vtipné darčeky treba vedieť darovať. Aby ste niekoho neurazili, prípadne nepokazili oslavu. Poradíme Vám, na čo si dávať pozor, ak chcete niekoho obdarovať vtipným darčekom.

Ako neuraziť a vyhnúť sa trapasu

Dávať iným vtipné darčeky naozaj treba vedieť. Samozrejme, ak sa chcete vyhnúť nepríjemnej situácii a v horšom prípade aj hnevu obdarovaného. Pamätajte na nasledujúce pravidlá:

  • Vtipné darčeky dávajte len niekomu, koho dobre poznáte a kto si dokáže vystreliť sám zo seba.
  • Nedávajte takéto darčeky svojim nadriadeným, prípadne obchodným partnerom. Mohli by ste si spôsobiť problémy.
  • Vtipné darčeky sa nehodia na všetky príležitosti. Formálne udalosti si vyžadujú formálne dary.
  • Ak sa chystáte obdarovať večného hundroša, určite mu nedávajte vtipný darček. Nemyslite si, že ho zmeníte!
  • Neprekračujte hranice slušnosti. Chcete niekoho rozveseliť, nie uraziť.

Je jasné, že ak by ste napríklad rodičom darovali alkoholové darčeky, zrejme by ste trošku prestrelili. Pri dávaní takéhoto typu daru teda najskôr porozmýšľajte, či sa skutočne hodí. Len tak dosiahnete ten správny efekt a len tak bude zábava! A čo vtipné teda môžete darovať?

Tipy na vtipné darčeky

Každému sa zdá vtipné čosi iné. Je teda samozrejmé, že ak sa čosi zdá vtipné Vám, nemusí sa to zdať veselé niekomu inému. Preto musíte človeka, ktorého sa chystáte obdarovať vtipným darčekom, veľmi dobre poznať. Musíte poznať jeho zmysel pre humor a zábavu. Len tak mu môžete vybrať vtipný darček, ktorý poteší. Skúsiť to môžete napríklad s alkoholovými darčekmi. Tie sú priam ideálne pre kamarátov. Alkoholové bingo alebo stolný zvonček na pivo sa ujmú na každej párty. Partnera zas možno pobavíte toaletným papierom Kamasutra alebo Korunou pre vtáka, ktorou mu ukážete, že je Vašim kráľom! Možností je skutočne veľa a fantázii sa medze nekladú. Hlavne aby bolo veselo!